Chemia do sprzątania, jakie produkty warto wybierać?

chemia do sprzątania

Kiedy zabieramy się do sprzątania zastanawiamy się, czy lepsza będzie chemia profesjonalna czy gospodarcza. Oczywiście, aby wyczyścić konkretną powierzchnię, należy dobrać właściwe środki. Bardzo często tego typu dylematy mają właściciele hoteli oraz restauracji. Na co kłaść więc największy nacisk podczas wyboru chemii do sprzątania?

Gdzie zastosować chemię gospodarczą?

Aby utrzymać czystość w domu, dobrym pomysłem będzie wykorzystanie prostych i tanich środków czystości. Na rynku można spotkać szeroki asortyment tego typu produktów. Najpopularniejsze to płyny z dozownikami i koncentraty. Oczywiście taka chemia do sprzątania (https://e-higiena24.pl/katalog/kategoria-produktu/chemia-do-sprzatania/) nie sprawdzi się w szpitalach czy restauracjach, gdzie na co dzień znajduje się wiele osób. To, co sprawdza się w warunkach domowych, nie jest zbyt przydatne w przypadku powierzchni, jaką zajmują duże obiekty. Preparaty przeznaczone do czyszczenia powierzchni domowych są po prostu mało wydajne i użycie ich w większych obiektach spowodowałoby zbyt długą pracę poświęconą na sprzątanie.

Profesjonalna chemia do sprzątania

Profesjonalna chemia do sprzątania stosowana jest przede wszystkim w placówkach takich jak restauracje lub hotele. Są to produkty różniące się składem, stężeniem i sposobem, w jaki są produkowane. Bez wątpienia technologie, które są używane do produkcji tego typu asortymentu są całkowicie inne niż te, które najczęściej wykorzystywane są do produkcji chemii gospodarczej. Dlatego też są o wiele bardziej skuteczne i ekonomiczne w użytkowaniu.

Czytaj również  Wyposażenie biura na czasy pandemii

Dzięki koncentratom i superkoncentratom możliwe jest przygotowanie dużych ilości roztworów myjących. Oczywiście jest to świetny sposób na duże oszczędności. Warto jednak wspomnieć, iż użytkowanie chemii profesjonalnej często wymaga przeszkoleń i odpowiedniej wiedzy.

Przeznaczenie specjalistyczne chemii do sprzątania dużych obiektów

Najważniejszą różnicą pomiędzy detergentami profesjonalnymi a domowymi jest ścisłe zastosowanie do danych zabrudzeń. Przede wszystkim tłuste zabrudzenia należy czyścić preparatami zasadowymi, a kamień lub przypaloną stal nierdzewną preparatem kwasowym.

Chemia do sprzątania – najlepsze produkty, które warto mieć

Najważniejsze produkty do sprzątania, jakie warto posiadać w domu, to preparat do czyszczenia luster, płyn do mycia nawierzchni w łazienkach, a także płyn do mycia kabin prysznicowych. Aby zadbać o czystość toalety dobrym wyborem będzie żel do mycia toalety. Oczywiście nie obejdziemy się także bez płynu doi mycia podłóg oraz sprayu do czyszczenia mebli zapewniających skuteczną ochronę przed wszechobecnym kurzem. Warto mieć w posiadaniu szampon do mycia dywanów.

Chemia do sprzątania kuchni

Sprzątanie kuchni jest niezwykle istotną sprawą, ponieważ czyste powietrze kuchenne pozwala na przygotowanie posiłków w warunkach higienicznych. Mleczko do czyszczenia powierzchni kuchennych to podstawa, jeśli chodzi o obowiązkowe preparaty, jakie powinniśmy posiadać w domowych zasobach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*