Czy warto mieć wolnowar w kuchni? Zalety i praktyczne zastosowania

wolnowary

Przygotowując posiłki dla siebie i innych domowników kładziemy coraz większy nacisk na to, aby były one nie tylko smaczne, ale również lekkie. Nie pozostajemy przy tym bez wsparcia. Na rynku pojawia się coraz więcej rozwiązań, dzięki którym zdrowe gotowanie jest łatwiejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Na liście tych, które są wybierane najczęściej, wolnowary zajmują szczególnie wysoką pozycję. Czas więc zastanowić się nad tym, czy sprawdzą się także w naszej kuchni.

Zalety wolnowarów

Jedną z największych zalet wolnowaru jest to, że mamy w jego przypadku do czynienia z rozwiązaniem o szerokim spektrum zastosowań. Wolnowar może pomóc w przygotowywaniu różnych rodzajów mięs, jest jednak nieoceniony także wtedy, gdy w grę wchodzą dania rybne oraz te, które bazują na warzywach. Te ostatnie można zresztą gotować na szczególnie wiele sposobów, zarówno w całości, jak i dzielone na mniejsze porcje.
Osoby sięgające po wolnowary nie ukrywają, że bywają zaskoczone ich wszechstronnością. Nie mają one sobie równych podczas gotowania produktów sypkich takich, jak choćby ryż, poradzą sobie przy tym również z makaronem, a nawet – z wymagającymi owocami morza. Można też liczyć na to, że gotowanie w nich będzie znacznie bezpieczniejsze niż przygotowywanie posiłków w klasycznym garnku. Wolnowar nie tylko nie przypala potraw, ale również nie przyczynia się do tego, że woda zaczyna kipieć zalewając blat. Jeśli doda się do tego intuicyjną obsługę, którą można opanować już podczas pierwszego gotowania, dla nikogo nie będzie zaskoczeniem to, że mamy do czynienia z wysoko cenionymi rozwiązaniami.

Czytaj również  Jak dobrać kolory ścian w pokoju?

Czy wolnowary mają wady?

Choć powinna nas na to przygotować ich nazwa, wiele osób nie jest w stanie ukryć zaskoczenia odkrywając, że wolnowar nie jest najlepszym rozwiązaniem, gdy komuś marzy się szybki posiłek. To urządzenie sprawdzające się przede wszystkim wtedy, gdy ma się czas na długie i spokojne gotowanie. Nie jest to wada sama w sobie, osoby zastanawiające się nad zakupem powinny mieć jednak świadomość tego, że nazwa produktu nie jest przypadkowa.
Kupując wolnowar należy liczyć się również z tym, że nie poradzi on sobie najlepiej z twardymi produktami. Nie ma żadnych przeciwwskazań do tego, aby gotować w nim ziemniaki, należy jednak spodziewać się tego, że zajmie to co najmniej kilka godzin, a ich miękkość i tak będzie pozostawiała wiele do życzenia. Długie gotowanie ma zresztą i ten minus, że jeśli na początku procesu dodaliśmy do potrawy zioła albo przyprawy, z czasem trudno już będzie rozpoznać ich smak w potrawie.

Zakup wolnowaru – o tym warto pamiętać

Wolnowary są dostępne w sprzedaży w imponującej liczbie. Nie oznacza to jednak, że każdy zakup można uznać w ich przypadku za jednakowo udany. Przed podjęciem decyzji o zakupie konkretnego rozwiązania warto więc dowiedzieć się, jaka firma odpowiada za jego produkcję. Nie zaszkodzi też zapoznać się z opiniami osób, które już wcześniej zdecydowały się na taki krok. Pomocne może być też pamiętanie o tym, że przesadnie niska cena może świadczyć o niewysokiej jakości wolnowaru.

Czytaj również  Jak skutecznie chronić drewno

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*