DIY z dzieckiem – dowiedz się, jak zachować zasady bezpieczeństwa

Wielu rodziców, opiekunów oraz nauczycieli stara się wymyślać bardzo ciekawe i kreatywne zabawy z dziećmi, dzięki którym pociechy nasze nauczą się nowych rzeczy, stworzą ciekawe drobiazgi oraz rozwiną swoje umiejętności i staną się bardziej kreatywne. Każde takie zajęcia powinny być jednak dostosowane do wielu dzieci, a rodzice powinni rozgraniczyć, jakie zadania wykonują dzieci samodzielnie, a w jakich niezbędna jest pomoc dorosłych. Jak zachować zasady bezpieczeństwa? Poniżej kilka prostych rad.

Nożyczki, których używają rodzice

Wiele prac typu DIY, które można zrobić z dzieckiem polega na wycinane z różnych materiałów określonych kształtów. I tak można wraz z dzieckiem własnoręcznie szyć zabawki, wycinać ciekawe figurki z papieru oraz wiele ciekawych innych rzeczy, przy których niezbędnym narzędziem są nożyczki. Dlatego warto ustalić z dzieckiem, że rodzic będzie wycinał określone kształty wedle wskazówek malucha.

Klej gorący

Klej gorący jest niezbędny do łączenia ze sobą różnych materiałów, by został osiągnięty określony efekt. Klej gorący idealnie przydaje się do szycia z dziewczynkami różnych ubrań dla lalek, ozdób do pokojów czy innych akcesoriów, którymi można się bawić. Dziewczynki przy pomocy kleju gorącego stworzą ciekawe opaski, naszyjniki oraz inne elementy biżuteryjne, które chętnie potem noszą w swoich codziennych stylizacjach. Chłopcom, z kolei klej gorący się przydaje do samodzielnego tworzenia robotów, samolotów, samochodów czy różnorakich budowli – można je zrobić bowiem naprawdę z różnorodnych materiałów. Jednak tu także warto poprosić o pomoc rodzica, który będzie sam operował pistoletem na klej gorący. Tutaj dowiesz się więcej: https://www.buehnen.pl/obsluga/glosariusz/goracy-klej/50-branza

Czytaj również  Tynki cienkowarstwowe – popularne rodzaje tynków zewnętrznych

Igła i nici

W wielu pomysłach na kreatywne zabawy DIY przewijają się igły i nici. Tu także obowiązkowo należy ustalić, iż ta czynność wykonują zawsze dorośli. Dziecko może wybrać swój ulubiony kolor nici, którymi rodzic przeszyje konkretną rzecz. Warto by uświadomić nasza pociechy, że można zrobić sobie krzywdę, jeżeli nie zastosujemy się do ustaleń z rodzicami i ukradkiem będziemy próbowali bawić się takimi ostrymi przedmiotami.

Farby

Zdarza się tak, że chcemy zaangażować nasze dzieci do stworzenia ich magicznego pokoju. Mimo iż jest to pokój dziecka, samodzielnie nie powinien on go malować czy też o wszystkim decydować. Gdy rodzice malują ściany farbami a dziecko buntuje się, bo chce koniecznie malować je z rodzicami – warto przeznaczyć skrawek ściany (jeszcze nie pomalowanej), gdzie jasno oddzielimy granice. W tym miejscu dziecko może pochwalić się swoją kreatywnością i stworzyć obraz wedle swoich upodobań. Należy tez jasno określić jak długo będzie taki malunek na ścianie.

Jak wynika z powyższego, jest wiele ciekawych rozwiązań na bezpieczną i prawidłowa zabawę z naszymi dziećmi. Warto wspólnie spędzać tak czas, gdyż dzieci kochają tworzyć nowe rzeczy pod okiem rodziców. To bardzo rozwija i uczy nowych umiejętności. Kto wie, może z takiej zabawy powstaną prawdziwe arcydzieła sztuki?

Czytaj również  Jak przygotować się do malowania elewacji

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*