Jak uniknąć wpadek z kolorem w trakcie malowania mieszkania?

 

Urządzanie mieszkania bądź jego remont trzeba zawsze umiejętnie zaplanować. Jeden z głównych elementów odświeżania domu wiąże się z malowaniem ścian. Dobór odpowiedniego koloru nie jest wcale taki łatwy jakby się mogło wydawać. Nawet jeżeli wiemy w jakich barwach czujemy się najlepiej, to może się zdarzyć, że będziemy niezadowoleni z efektu końcowego. Poniższe uwagi pomogą Ci uniknąć wpadek, rozczarowania i dodatkowych wydatków.

Jak wybrać odpowiedni kolor?

Wybór odpowiedniego odcienia do remontowanego pomieszczenia nierzadko wiąże się z licznymi obawami. Często efekt końcowy bywa inny niż sobie to wyobrażaliśmy. Aby uniknąć niepotrzebnego rozczarowania musisz pamiętać o kilku sprawach. Przede wszystkim musisz mieć świadomość, że oglądane przez Ciebie w sklepie karteczki z kolorami i wzornikami nigdy nie będą oddawały całkowicie barwy, która pojawi się na ścianie. Na papierowej próbce znajduje się bowiem farba drukarska, która prezentuje się inaczej niż emulsja, którą nanosi się na powierzchnię ściany. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest kupno próbki koloru w saszetkach. Przy wyborze odpowiedniego koloru należy uwzględnić meble, które mają znaleźć się w pomieszczeniu oraz jego styl i charakter. Jeżeli nie jesteśmy pewni na jaki kolor się zdecydować, to warto skorzystać z dostępnych aplikacji mobilnych, które pozwolą nam sobie zwizualizować efekt końcowy malowania danym odcieniem.

Czytaj również  Ręczne pistolety pneumatyczne

renovation

Jak przygotować ścianę przed malowaniem?

Żadna farba nie będzie wyglądać dobrze na ścianie jeżeli nie będzie ona posiadała odpowiednio przygotowanego podłoża. Aby farba miała dobrą przyczepność i ładnie się prezentowała, należy uprzednio przed jej aplikacją dokładnie oczyścić ścianę z wszelkich zabrudzeń i pyłków. Jeżeli na powierzchni ściany znajdują się jakiekolwiek ubytki, to należy je zagruntować a następnie zaszpachlować. Pamiętaj o tym, że gruntować można wyłącznie suche powierzchnie. W trakcie samego malowania należy być bardzo starannym, aby nie zostawić na ścianach brzydkich smug. Jeżeli nigdy nie malowałeś ścian samodzielnie, a zależy Ci na zadowalającym efekcie końcowym, to lepiej będzie jeśli zlecisz tę pracę wykwalifikowanym malarzom.

Wybór odpowiedniego koloru do pomieszczeń wcale nie jest takim prostym zadaniem. Musimy brać pod uwagę szereg czynników, takich jak rozbieżność pomiędzy oglądanymi przez nas wzornikami sklepowymi a kolorem, który ostatecznie pojawi się na ścianie. Pamiętaj o tym, aby zawsze wybierać farby najwyższej jakości.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*