Jak wybrać meble do przedpokoju

meble do przedpokoju

W nowoczesnym budownictwie często przedpokoje są mikroskopijne, z kolei w mieszkaniach z rynku wtórnego, tych kilkudziesięcioletnich szczególnie, są one całkiem spore i mogą stanowić dobre miejsce na przechowywanie rzeczy i cały domowy magazyn podręczny. Zawsze pozostaje jednak kwestia, jak go urządzić, bo przecież to w nim zawsze witamy gości.

Na jakie meble do przedpokoju się zdecydować?

Jest mebel, który musi znaleźć się w tej przestrzeni obowiązkowo. To szafka na buty. Bez niej z pewnością w naszym przedpokoju będzie królował nieustanny bałagan. Szafka na buty powinna być praktyczna, a więc musi mieć szerokie szuflady, np. takie wychylane tylko do połowy, albo półki, na których zmieszczą się zarówno buty robocze taty, kalosze dzieci, jak i szpilki mamy. Warto zwrócić uwagę na to, by dostęp do środka szafki był sprawny i nie była ona zbyt głęboka, bo skończy się to upychaniem kilku par butów jedna na drugą, a ostatecznie także bałaganem i zwyczajnie niszczeniem nienoszonych butów.

Kolejnym niezbędnym meblem w przedpokoju jest wieszak i lustro. Można kupić całe panele, które składają się z wieszaka, lustra i siedziska do zakładania butów. Jeśli przestrzeni mamy więcej, przyda się szafa – im więcej mamy miejsca, tym większa. Absolutnie w każdym domu przyda się każda ilość szaf na drobiazgi małe i duże, odkurzacz, deskę do prasowania i kurtki zimowe.

Czytaj również  Jak skutecznie chronić drewno

Tematycznie

Dziś w modzie na niestandardowe rozwiązania, pomieszczenia tematyczne, można w takim, nawet niewielkim, przedpokoju, nieco zaszaleć. No bo czemu nie? Bawmy się ta modą, a nasi goście będą za każdym razem robić wielkie WOW.

Puśćmy zatem wodze fantazji i zastanówmy się, gdzie chcielibyśmy się znaleźć po przekroczeniu progu domu – w przytulnym, wiejskim przedsionku, czy może w industrialnym, betonowym i surowym wnętrzu? Taki charakter możemy nadać odpowiednimi meblami do przedpokoju, ale też stosownymi dodatkami. One podkreślą wymarzony efekt. W tym szaleństwie nie zapomnijmy jednak o podstawowym zestawie – szafka na buty, wieszak, lustro, siedzisko.

Wystarczy nieco się zastanowić, kilka razy wejść i wyjść z mieszkania, by spojrzeć na tę przestrzeń świeżym okiem i wpaść na jakiś doskonały pomysł. Warto poświęcić trochę czasu i wybrać meble do przedpokoju, które będą i funkcjonalne, i zrobią wrażenie na naszych gościach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*