Jak wybrać papier toaletowy dla firm?

Papier toaletowy

Prowadząc firmę, trzeba pamiętać o ogromnej ilości najróżniejszych spraw. Rzecz jasna należy pilnować biznesu od strony sprzedażowej, aby firma przynosiła cały czas odpowiednie korzyści. Oprócz jednak tego trzeba zadbać o stronę kadrową, czyli np. pensje pracowników. Co jednak ciekawe, posiadanie firmy to także liczne, bardzo przyziemne obowiązki, które jednak w dłuższej perspektywie mogą przynieść duże korzyści bądź straty. Dobrym tego przykładem jest kupowany papier toaletowy. Jak go wybierać do firmy?

Dlaczego warto pochylić się nad odpowiednim papierem toaletowym?

Zanim jednak przejdzie się do tego, jak wybrać dobry papier toaletowy do firmy, w pierwszej kolejności dowiedzieć się trzeba, z jakiego powodu jest to w ogóle tak istotne. Przecież kupując taki produkt do domu, nikt nie sprawdza dokładnie tego, jaki jest jego producent, ilość warstw czy też jakość tworzywa, z którego jest on zrobiony. Choć wszystkie te sprawy nie muszą być brane pod uwagę podczas zakupu domowego papieru, to jednak w przypadku tego firmowego mogą przełożyć się naprawdę ogromne straty lub korzyści finansowe.
Przede wszystkim wiedzieć trzeba o tym, że firma zużywa znacznie więcej papieru niż gospodarstwo domowe. Różnica w cenie na poziomie dosłownie kilku złotych na paczce może przełożyć się miesięcznie nawet na kilka set lub kilka tysięcy złotych. Co więcej, jeśli zakupi się papier bardzo niskiej jakości, może to zostać źle odebrane przez pracowników. W efekcie tego spadnie ich wydajność pracy, co również przyniesie straty finansowe. Z tego też powodu tak ważne jest to, aby określić złoty środek, czyli wybrać taki papier, który będzie ekonomicznie uzasadniony, a jednocześnie będzie powodował zadowolenie pracowników.

Czytaj również  Gdzie używać żarówek halogenowych?

Określamy wielkość rolki

Od czego powinno się zatem zacząć wybieranie takiego produktu? Na samym początku określić trzeba to, jakie wielkości rolek najlepiej kupować. Czy bardziej opłacalne będą duże opakowania, czy też może najlepiej sprawdzą się te najmniejsze?
Jak się okazuje, w tym wypadku wszystko zależne jest tak naprawdę od wielkości przedsiębiorstwa, a więc i ilości jego pracowników. W przypadku małych biur najlepiej sprawdzają się konwencjonalne, dobrze znane domowe rolki. Jeśli jednak firma jest nieco większa, to polecane są rolki tzw. mini jumbo. Największe rodzaje, które powszechnie używane są np. w galeriach handlowych i na lotniskach, to przede wszystkim ogromna wygoda dla pracowników sprzątających, którzy nie muszą ich zbyt często wymieniać.

Jakie materiał wykonania wybrać?

Nie da się ukryć, że ogromnie istotną sprawą w zakresie wybierania papieru toaletowego do firmy, jest określenie tego, z jakiego ma on być wykonany tworzywa. Co jest dostępnego na rynku i czym się poszczególne rozwiązania cechują?
Najdroższym, lecz jednocześnie bardzo miłym w dotyku modelem jest papier wyprodukowany z celulozy. Rzecz jasna cechować się on może kilkoma warstwami, co zwiększać będzie jego trwałość. Drugim o wiele tańszym, mniej przyjemnym w dotyku, a także po prostu gorszym jakościowo papierem jest ten produkowany z makulatury.

Czytaj również  Błędy przy wyborze lakierów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*