Ręczne pistolety pneumatyczne

pistolet do kleju

Klejenie jest jedną z podstawowych czynności wykonywaną w wielu zakładach produkcyjnych czy warsztatach domowych majsterkowiczów. Aby osiągnąć najlepsze efekty, potrzebny jest nie tylko odpowiedni preparat klejący, ale również narzędzie, które pozwoli na jego rozprowadzenie. Jest to szczególnie istotne w przypadku klejów termotopliwych, które nakłada się za pomocą pistoletów przemysłowych. Obok modeli mechanicznych, na rynku dostępne są również urządzenia działające przy pomocy sprzężonego powietrza. Czym są pistolety pneumatyczne do kleju i kiedy warto z nich korzystać?

Pistolety pneumatyczne do kleju — wsparcie sprzężonego powietrza

Pistolety pneumatyczne do kleju aby mogły spełnić swoje zadanie, potrzebują sprzężonego powietrza, dzięki któremu preparat wydobywa się z urządzenia. Podobnie jak w przypadku modeli mechanicznych, można za ich pomocą aplikować kleje w sztyfcie, granulacie czy kartuszach. Podstawowy element narzędzia stanowi grzałka zasilana prądem, która jest niezbędna do tego, by preparat zmienił swoją konsystencję ze stałej na płynną. Pistolet zbudowany jest także ze zbiornika i dyszy, u wylotu której tworzona jest mieszanina drobin preparatu klejącego oraz powietrza.

Pistolety pneumatyczne do kleju — zalety

Zastosowanie sprzężonego powietrza sprawia, że klej jest bardziej wydajny — starcza na dłużej i można zaoszczędzić na jego zakupie. Co więcej, urządzenia pneumatyczne to również szybkość i większa precyzja. Pozwalają na nakładanie preparatu w formie punktowej, liniowej lub sprayu, dzięki czemu mogą być stosowane zarówno do małych, delikatnych elementów, jak i dużych powierzchni. Dostępne na rynku pistolety pneumatyczne do kleju mogą być obsługiwane jedną ręką i najczęściej wyposażone są w ergonomicznie zaprojektowane uchwyty, co dodatkowo poprawia komfort pracy i sprawia, że jest ona mniej męcząca. Natomiast nierzadko oferowana cyfrowa regulacja temperatury oraz bagnetowe zamknięcie zapewniają większe bezpieczeństwo użytkowania.

Czytaj również  Jakie meble wybrać do dużego mieszkania?

Pistolety pneumatyczne do kleju — czyszczenie

Podobnie jak inne urządzenia, pistolety pneumatyczne do kleju wymagają odpowiedniego użytkowania i czyszczenia. Przekłada się to nie tylko na efekty pracy, ale również bezpieczeństwo. Przede wszystkim należy pamiętać o tym, by nie czyścić pistoletu, gdy jest on jeszcze nagrzany. Dopiero jak urządzenie ostygnie, najczęściej za pomocą odpowiedniego rozpuszczalnika, można usunąć resztki kleju. Ponieważ pielęgnacją zależy od modelu pistoletu czy właściwości zastosowanego preparatu, należy zapoznać się ze szczegółową instrukcją obsługi narzędzia oraz opisem zasad korzystania z kleju.

Pistolety pneumatyczne do kleju — szybkość, wydajność, precyzja

Pistolety pneumatyczne do kleju poprzez zwiększenie szybkości i wydajności pracy, zapewnienie precyzji klejenia czy łatwości w obsłudze, idealnie nadają się zarówno w przemyśle, jak i w domach. Możliwość różnych form nakładania preparatów sprawia, że urządzenia te można stosować do różnego rodzaju zadań, nawet najbardziej wymagających.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*