Sposoby na oszczędności w firmie

chemia do sprzątania

Prowadzenie firmy związane jest nie tylko z generowaniem zysku. Każdy właściciel narażony jest również na ponoszenie wielu kosztów. Dobra znajomość przepisów pozwala na generowanie oszczędności, między innymi wpisując artykuły higieniczne w koszty uzyskania przychodu.

Definicja kosztów uzyskania przychodu

W ustawie o podatku dochodowym od osób fizycznych znalazło się wyjaśnienie, czym są koszty uzyskania przychodu. Zgodnie z definicją są to wydatki poniesione przez firmę w celu uzyskania przez nią przychodów lub te, które mają przychód zabezpieczyć. Wszystkie koszty muszą być odpowiednio udokumentowane – najczęściej za pomocą faktury. Prawodawca określa co można zaliczyć do kosztów, a czego nie wolno tam zamieszczać. Kosztem nie są między innymi wydatki na reprezentację, raty kredytów oraz pożyczek i odpisy amortyzacyjne do określonej kwoty.

Co można zaliczyć do wydatków firmy?

Wydatkami firmy jest wszystko to, co jest niezbędne do jej prowadzenia. Dlatego zalicza się do nich nie tylko bezpośrednie inwestycje na przykład w zakup surowców, ale także wiele innych zakupów. Całe wyposażenie biur lub placówek handlowych oraz zobowiązania wynikające z ich utrzymania są kosztami firmy. Zaliczają się do nich także artykuły higieniczne dla pracowników. Dlatego zakup mydła, papieru toaletowego lub płynów dezynfekujących można traktować, jako koszty uzyskania przychodu.

Czytaj również  Wyposażenie biura na czasy pandemii

Jakich środków higienicznych używa się w firmach?

Każda firma musi być zaopatrzona w odpowiednie przedmioty higieniczne. W biurach będą to podstawowe artykuły umieszczane w toaletach. W przedsiębiorstwach produkcyjnych może wystąpić konieczność zapewnienia specjalistycznych płynów do mycia rąk lub produktów ochrony osobistej. W ostatnich kilkudziesięciu miesiącach na skutek pandemii temat właściwego zabezpieczenia pracowników nabrał szczególnego znaczenia. Pracodawcy zostali zobligowani do zaopatrzenia firm w artykuły przeznaczone do systematycznej dezynfekcji.

Sposoby na zaoszczędzenie

Jednym ze sposobów na wygenerowanie oszczędności podczas zaopatrywania biura oraz firmy w artykuły higieniczne jest kupowanie ich w ilościach hurtowych oraz w dużych opakowaniach. Dzięki temu jednostkowa cena produktu będzie niższa niż przy częstym kupowaniu małych ilości. Trzeba też zrobić dokładne rozeznanie w rodzaju używanych środków. Może się zdarzyć, że lepszym rozwiązaniem będzie na przykład zainstalowanie dozownika do podawania ręczników papierowych niż kupowanie dużych rolek i stawianie ich w kuchni.

Elementy wyposażenie dopasowane do stylu biura

W aranżacji przestrzeni biurowej bardzo ważny jest spójny i harmonijny wygląd. Dlatego warto zadbać o każdy szczegół. Jednym z nich jest wyposażenie łazienek oraz prezentacja dozowników na płyny do dezynfekcji. Dostępne są artykuły o różnych kształtach, wzorach i kolorach. Bez problemu można wybrać te, które najlepiej wpasują się w styl biura, restauracji lub sklepu.

Czytaj również  Chemia do sprzątania, jakie produkty warto wybierać?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*