Zalety i wady mieszkań z rynku pierwotnego

budynek mieszkalny

Kupno mieszkania to jedna z najpoważniejszych decyzji w naszym życiu. Chcąc wybrać mieszkanie, które przez wiele lat będzie sprawiało nam dużo radości, trzeba odpowiedzieć sobie na wiele pytań. Bardzo ważne jest podjęcie decyzji, czy mieszkanie ma być nowe, czy raczej z rynku wtórnego? Jakie są wady i zalety mieszkań od dewelopera?

Moje miejsce do życia

Specjaliści rynku nieruchomości za najważniejszą cechę nieruchomości uważają jej lokalizację. Nie ma się czemu dziwić. Wiele jesteśmy w stanie zmienić w mieszkaniu, ulepszyć, ale lokalizacja jest niezmienna. Musimy pogodzić się z jej zaletami oraz wadami.

Wybierając mieszkanie z rynku pierwotnego koniecznie trzeba mieć świadomość, jak wygląda osiedle. Wrocław mieszkania rynek pierwotny często są na obrzeżach miasta. Czy jest to zaleta, czy wada?

Wszystko zależy od infrastruktury, która znajduje się na osiedlu. Osiedle oddalone od centrum z dobrym dojazdem oraz niezbędnymi usługami oraz sklepami może okazać się świetną inwestycją. Życie w ciszy oraz otoczeniu zieleni pozwala odpocząć po trudach dnia. Dzieci mają gdzie się bawić po szkole. Można wybrać się na spacer, na rolki czy rower.

Zupełnie inaczej wygląda życie na osiedlu, które ma nadal nierozwiniętą infrastrukturę. Wyjście na siłownię, które wiąże się z dojazdem do centrum miasta może okazać się kłopotliwe. Brak szkoły językowej dla dziecka również jest problemem. Dojazdy oraz dowożenie dzieci do szkoły oraz na zajęcia dodatkowe może zdominować życie.

Czytaj również  Szybki sposób na naprawę (kleje termotopliwe)

Nowoczesne rozwiązania

Wybierając mieszkanie z rynku wtórnego należy przygotować się na remont. Bardzo rzadko mieszkania są w dobrym stanie technicznym. Często, gdy sprzedający usunie meble, obrazy i dywany okazuje się, że nakłady na remont będą wyższe niż kupujący przewidział.

Nie jest to jednak największy problem. Mieszkania z rynku wtórnego, które są w blokach z wielkiej płyty bardzo często mają dużą ilość pokoi. Niestety są to nieustawne klitki. Wyburzanie ścian, tworzenie nowych otworów drzwiowych, by wpuścić do mieszkania odrobinę przestrzeni jest bardzo pracochłonne oraz kosztowne. Trzeba również mieć świadomość, że jest to zabieg, który bardzo często jest niemożliwy. Ściany nośne budynku nie mogą zostać naruszone.

Wrocław mieszkania rynek pierwotny to szansa na stworzenie mieszkania, które będzie dostosowane do indywidualnych potrzeb rodziny. Deweloper bardzo często daje kupującemu możliwość samodzielnego wydzielenia pomieszczeń. Dzięki temu mieszkanie może nabrać dokładnie takiego kształtu, o jakim marzy inwestor.

Kolejną zaletą mieszkań z rynku pierwotnego jest możliwość zakupu mieszkania wykończonego „pod klucz”. Co to znaczy?

Jest to oferta deweloperów, którzy wykańczają nieruchomość, tak by była gotowa do wprowadzenia. Jest to duże ułatwienie dla osób, które nie mogą samodzielnie poświęcić wiele czasu na zaaranżowanie własnej przestrzeni.

Trzeba również pamiętać, że materiały budowlane oraz rozwiązania techniczne, które wykorzystywane są dziś bardzo różnią się od tych, które były wykorzystywane wcześniej. Wrocław mieszkania rynek pierwotny to ładne, duże balkony, przestronne pokoje, duże okna. W takim mieszkaniu przestrzeń jest widoczna.

Czytaj również  Gdzie montować lampy sufitowe?

Wadą mieszkania w nowym budynku na pewno będą remonty, które nowi mieszkańcy będą przeprowadzali w swoich mieszkaniach. Hałas może okazać się bardzo dokuczliwy przez kilka pierwszych miesięcy.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*