Drzwi przesuwne – gdzie się sprawdzą?

Drzwi przesuwne – funkcjonalna alternatywa dla klasycznych skrzydeł drzwiowych

Drzwi przesuwne to rozwiązanie uniwersalne, które sprawdzi się niemal w każdym wnętrzu. Ich montaż polecany jest zwłaszcza wszędzie tam, gdzie użytkownik chce uzyskać dodatkową przestrzeń, a dysponuje niewielką ilością miejsca. Ponadto jest to jedyna alternatywa dla tradycyjnych drzwi we wszystkich przestrzeniach, gdzie nie ma możliwości zamocowania klasycznych skrzydeł drzwiowych. Dotyczy to głównie niewielkich mieszkań i domów. Ponieważ skrzydła drzwi przesuwnych nie zajmują cennego miejsca, wnętrze, w którym zastosowano to rozwiązanie, wydaje się bardziej przestronne.

Aranżacja wnęk z jednostronnymi drzwiami przesuwnymi Vikk

Drzwi jednostronne, których bogaty wybór można znaleźć na stronie internetowej https://vikk-meble.pl/drzwi-przesuwne/ znajdą zastosowanie głównie przy aranżacji wnęk lub rzadko wykorzystywanych przejść. Warto je zamontować:

  • we wnęce kuchennej – tu pozwolą ku zadowoleniu każdej pani domu stworzyć spiżarkę, która pomieści domowe przetwory czy wszelkie akcesoria kuchenne;
  • w przedpokoju – dzięki drzwiom przesuwnym zostanie wydzielona przestrzeń na pojemną szafę;
  • w sypialni – w ten sposób można zaaranżować wspaniałą garderobę.

Skrzydła drzwi przesuwnych występują w kilku rozmiarach, spośród których każdy nabywca może wybrać ten odpowiadający jego potrzebom. Drzwi przesuwne Vikk mają szerokość 86, 96 i 106 cm, a na życzenie klienta można je dopasować także do wnęk o mniej typowych wymiarach.

Czytaj również  Podstawowe techniki malarskie

Drzwi przesuwne z domykaczem – w trosce o ciszę

Drzwi przesuwne sprawdzą się we wszystkich pomieszczeniach, w których zależy nam szczególnie na zachowaniu ciszy. Tradycyjne skrzydła drzwiowe często skrzypią bądź generują głośny dźwięk podczas ich zatrzaskiwania. Zdarza się, że zamykając drzwi budzimy śpiące w łóżeczku dziecko bądź zakłócamy spokojny sen współdomownika wypoczywającego po ciężkim dniu pracy. Tymczasem drzwi przesuwne mogą rozwiązać ten problem. Na przykład drzwi przesuwne Vikk wyposażone są w osiem kółek jezdnych gwarantujących ich ciche użytkowanie. Dodatkowo można je zaopatrzyć w specjalny domykacz lub parę tego typu akcesoriów, które całkowicie zniwelują dźwięk wydawany przez zbyt mocno zamykane lub otwierane drzwi.

Drzwi przesuwne jako element wystroju przestrzeni

Drzwi przesuwne doskonale wkomponują się do każdej aranżacji wnętrza. Jeżeli mamy świeżo umeblowany dom bądź mieszkanie i nie zamierzamy w najbliższym czasie zmieniać jego wystroju, z łatwością dopasujemy kolorystykę skrzydła do wybarwienia mebli w salonie, sypialni, kuchni czy łazience. W bogatym asortymencie drzwi przesuwnych Vikk znajdziemy chociażby skrzydła w kolorze drewna olchy, akcji lub dębu, wyrazistej grafitowej barwie, modnej szarości czy uniwersalnej bieli. Skrzydła drzwiowe dobierzemy też do stylistyki wnętrza. Czarne błyszczące uchwyty sprawią, że drzwi idealnie sprawdzą się w aranżacjach klasycznych bądź glamour, a białe wspaniale wkomponują się we wnętrza minimalistyczne lub w stylu skandynawskim. Z kolei skrzydła drzwiowe zaopatrzone w matowe albo szczotkowane uchwyty w kolorze srebrnym dodadzą charakteru mieszkaniom nowoczesnym czy industrialnym.

Czytaj również  Czy inwestowanie w nieruchomości się opłaca?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*